Lokacija: Poljoprivredni fakultet Osijek » O fakultetu » Kratka povijest fakulteta

Kratka povijest fakulteta

Počeci razvoja visokoškolskog obrazovanja u biotehničkom području u istočnoj Hrvatskoj započeli su 1960. godine osnivanjem Visoke poljoprivredne škole u Osijeku koja je s nastavom za prve studente započela 18. listopada 1960. godine. Visoka poljoprivredna škola bila je u sastavu Sveučilišta u Zagrebu sve do osnivanja Sveučilišta u Osijeku 1975. godine kada Poljoprivredni fakultet postaje članicom osječkog Sveučilišta. U razvoju Poljoprivrednog fakulteta potrebno je naglasiti izuzetno teško razdoblje od 1991. do 1994. godine kada su tijekom Domovinskog rata u potpunosti srušene zgrade Fakulteta i uništen veliki dio znanstvene opreme i knjižne građe. Unatoč tome, zalaganjem i radom djelatnika te uz pomoć članica Sveučilišta i srodnih institucija u Hrvatskoj i svijetu, Poljoprivredni fakultet je nastavio s radom i razvojem te je 2015. godine svečano proslavio 55 godina rada.

Fotogalerija