Lokacija: Poljoprivredni fakultet Osijek » Studenti » Obavijesti » Erasmus+ program

Erasmus+ program

U okviru ERASMUS+ Programa – Ključne aktivnosti 1, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku dana 5. rujna 2016. objavljuje Natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima za mobilnost u svrhu studijskog boravka tijekom ljetnog semestra akad. godine 2016./2017. i / ili stručne prakse.

Svrha boravka u inozemstvu je
studijski boravak ili
stručna praksa ili
kombinirani studijski boravak i stručna praksa.

Osnovni ciljevi Erasmus+ studijskog boravka su: stjecanje novih iskustava u području obrazovanja, jezika i kulture; promicanje suradnje među visokoškolskim ustanovama i organizacijama; obrazovanje studenata s međunarodnim iskustvom; jednostavnije priznavanje razdoblja mobilnosti te prijenos bodova primjenjujući ECTS bodovni sustav. Osnovna svrha obavljanja stručne prakse u inozemstvu je: prilagodba specifičnim zahtjevima tržišta rada zemalja Europske unije; stjecanje specifičnih vještina te bolje razumijevanje ekonomije i društva kroz radno iskustvo.

Na Natječaj se mogu prijaviti svi redoviti ili izvanredni studenti Sveučilišta u Osijeku.

Važeće razdoblje za realizaciju mobilnosti je 15. listopada 2016. – 30. rujna 2017.

Više informacija možete pronaći u priloženom dokumentu.